Tankönyvrendelés: 2008. február 28.    
kiadványaink
szerző szerint
évfolyam szerint
cikkszám szerint
engedélyek
letöltések
digitális oktatás
mozaBook
mozaWeb
mozaMap
mozaLand
Euklides
Euler 3D
IKT-képzések
tanulmányi verseny
mozaPortál
mozaNapló
bejelentkezés
megrendelés
tantervek
tanmenetek
folyóiratok
segédanyagok
rendezvények
a kiadóról
referensek
Határidőnaplók
Dürer Nyomda
Csizmazia pályázat
ELFT

A netre is felkerült az új Kass János-album

(Index, 2005. december 29.)

A Kossuth-díjas grafikusművész 78. születésnapjára Kass János - Triptichon címmel, az alkotó nevezetes illusztráció-sorozatait tartalmazó kötetet jelentetett meg a Mozaik kiadó.
A háromszáz számozott példányban, díszdobozos kivitelben elkészült, elsősorban gyűjtőknek szánt kötet a grafikus három, világot járt illusztráció-sorozatát tartalmazza - mondta a kiadványt művészeti vezetőként jegyző Munkácsy-díjas Deák Ferenc grafikusművész.
Madách Imre Az ember tragédiája, Bartók Béla A kékszakállú herceg vára és Kodály Zoltán Psalmus Hungaricus című művéhez készült Kass-munkák sok elismerést szereztek már alkotójuknak, de ilyen szép kivitelben sohasem jelentek meg még együtt - fogalmazott Deák Ferenc.
A "magyar könyvművészet és grafika legnagyobb élő mesterének" szánt ajándék a gyulai Dürer Nyomdában készült. A teljes album a kiadó honlapján pdf-formátumban megtekinthető.

© MOZAIK KIADÓ - SZEGED, 2008.01.20.